Šamanai. Kas tai?

Go down

Tikėti ar ne?

Šamanai. Kas tai? I_vote_lcap0%Šamanai. Kas tai? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Šamanai. Kas tai? I_vote_lcap0%Šamanai. Kas tai? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Šamanai. Kas tai? I_vote_lcap0%Šamanai. Kas tai? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Iš viso balsų : 0

Šamanai. Kas tai? Empty Šamanai. Kas tai?

Rašyti  Admin on Antr. 08 11, 2009 6:09 pm

Šamanas – šamanizmo žynys, burtininkas, tarpininkas tarp žmonių ir dvasių. Šamano funkcijos: padėti žmonėms jų labui palenkti dvasias, paveikti gyvulių ir žmonių vaisingumą, medžiotojui išmelsti laimikį, žemdirbiui – palankų orą, išgydyti ligonį, išvarant piktąsias dvasias, amuletams, ginklams suteikti stebuklingą galią.
Daugelyje grupių šamanai buvo aukštesni už karo vadą. Šamanas kartais veikdavo kaip žynys ir net kaip žynys-karalius. Kai kurios vėlesnės gentys turėjo tiek ankstyvesniuosius šamanus-kerėtojus (aiškiaregius), tiek vėliau atsiradusius šamanus-žynius.
Šamanas sakosi ekstazės būsenoje bendraująs su dvasiomis, atlieka tam tikrą maginį ritualą, dėvi ypatingus drabužius, papuošalus.

Naujasis šamanizmas, arba neošamanizmas – bendras pavadinimas šiuolaikiniams šamanistiniams tikėjimams ir filosofinėms sistemoms. Daugumą jo pasekėjų sieja tikėjimas dvasiomis, kartais – psichotropikų naudojimas, įvairios meditacijos formos. Pasekėjai dažnai teigia, kad jų išpažįstams šamanizmas yra kažkurio seno tikėjimo tęsinys, pavyzdžiui, - senovės druidų ar senovės baltų. Tačiau dažniausiai neošamanizmas bando remtis jau išnykusiais tikėjimais ir inkorporuoja tik dalį jų doktrinų.
Admin
Admin
Admin

Pranešimų skaičius : 29
Join date : 2009-08-05
Miestas : Vilnius

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://reiskiniai.lithuanianforum.com

Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume